Menu Zamknij

Przewodnik dla rodziców i nauczycieli dzieci nadpobudliwych psychoruchowo

Oswoić ADHD. Przewodnik dla rodziców i nauczycieli dzieci nadpobudliwych psychoruchowo, to jedna z pierwszych na naszym rynku książek o nadpobudliwości psychoruchowej, która uwzględnia polską specyfikę. Książka powstała w oparciu o wieloletnie doświadczenia Autorek w terapii i pracy z dziećmi z ADHD i zawiera, obok teorii, praktyczne wskazówki, jak postępować z dziećmi, które wiercą się na krześle, ciągle się ruszają, łatwo się rozpraszają, w sytuacjach życia codziennego w szkole i w domu, w czasie zabawy i nauki.

Książka „Oswoić ADHD” według anonsu Autorek kierowana jest do rodziców, ale uważam, że powinna być w biblioteczce każdego wychowawcy przedszkola i nauczyciela nauczania początkowego.
Może być ona również przydatna rodzicom, których dzieci rozwijają się prawidłowo. Szereg propozycji wychowawczych podanych przez Autorki pomoże rodzicom lepiej zrozumieć własne dziecko i podnieść swoje kompetencje wychowawcze.

Z recenzji dr Ireny Kornatowskiej (Fundacja Dzieci Niczyje)

Więcej o książce na stronie wydawnictwa DIFIN

O autorkach

Beata Chrzanowska – psycholog, pedagog specjalny, pracuje w Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej „Uniwersytet dla Rodziców” oraz w sportowej szkole podstawowej i gimnazjum. Zajmuje się pomocą dzieciom z nadpobudliwością psychoruchową i dzieciom zdolnym.
Prowadziła grupę terapeutyczną dla dzieci z zaburzeniami rozwojowymi, zajęcia stymulujące rozwój dla dzieci wybitnie zdolnych oraz grupę terapeutyczną dla dzieci nadpobudliwych. Ponadto od kilku lat prowadzi grupę edukacyjną dla rodziców dzieci z nadpobudliwością psychoruchową Jest członkiem Polskiego Towarzystwa ADHD. Współpracuje z miesięcznikiem dla rodziców „Mamo to ja”, gdzie zamieszcza swoje artykuły i redaguje stałą rubrykę poradnikową „Zapytaj psychologa”. Mama dwóch nastoletnich chłopców.

Justyna Święcicka – psycholog, autorka wielu nagradzanych książek dla dzieci m.in. „Kasia, jej brat i ich mały świat” (1994); „Gry i zabawy” (2002), „Wyprawa po kolory” (2004) i innych, książek dla młodzieży m.in: „Samotna w świecie. Sztuka przyjaźni”, „Te okropne kompleksy. Polubić siebie”, podręcznika dla nauczycieli
„Ja i grupa. Trening dla uczniów”, a także scenariuszy do filmów edukacyjnych.
Od kilkunastu lat pomaga dzieciom i rodzicom m.in. w Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej „Uniwersytet dla Rodziców”. Prowadzi grupy dla dzieci szczególnie uzdolnionych, warsztaty dla rodziców dzieci z ADHD oraz szkolenia dla pracowników oświaty.
Członek Rady Fundacji „Cała Polska czyta dzieciom”.
Współpracuje z „Twoim Dzieckiem”, konsultuje artykuły do tygodników, ostatnio „Newsweeka” i „Elle”. Propaguje w radiu i telewizji wiedzę psychologiczną. Mama dwóch córek, studentek.

Call Now Button Skip to content